Transponder Kayıt Sorunu – Kanal Güncelleme Sorunu

Lütfen Paylaşalım

Transponder Kayıt Sorunu

Evet arkadaşlar Uydu alıcılı TV ve Uydu alıcıları Manuel Transponder Kayıt sorununu birzat kendim yaşadım ama sonunda sorunu çözdüm. Sorun bende birbirine çok yakın Tranponder sebebinden ortaya cıkıyor.

Mesela benim sorun yaşadığım Transponder (Show TV 11045 MHz 4790 KS/s) bunu bu şekilde kayıt edemiyordum. İnternette çok araştırdım ama bu kanu hakkında malesef hiç bir bilgiye ulaşamadım. Zannedersin benden başka kimse Transponder Kayıt sorunu yaşamamış.

Sorunu çözemeyince çihazı sıfırlamak geldi aklıma ve çihazımı Fabrika ayarlarına döndürdüm ama nafile yine olmadı. Kanal taramasını Türksatın bir hizmeti olan şebeke tarama parametrelerini kullandım yinede Show Tv listede yok.

Ucuz bir uydu alıcısı olsa yenisini almayı bile göze alacak duruma geldim ama Samsung TV olunca öyle kafana göre cihaz yenileme olmuyor.

Evet ben bu Transponder neden kaydedilmiyor diye düşünüp duruyorum uykularım kaçıyor bir Transponder bukadarmı zorlar adamı.

Neyseki aklıma son numarayı değiştirmek geldi ve aynen şu şekilde numaraları girdim (Show TV 11045 MHz – 4791 KS/s) ve kaydet dedim ve oldu. Transponder Kayıt Sorunu diye birşey kalmadı kurtuldum. Demek isterseniz bir, iki sayı yukarı veya aşağı alın deneyin Mesela bir sayı TP’den birde SR olabilir. Elinizi korkak alıştırmayın, olmaz ise TP silme imkanınızda var.

Kanal güncelleme sorunu bu şekilde çözüldü, biran olduğuna kendim bile inanamadım. Fakat sorunsuz bir şekilde çalışıyor, umarım Transponder Kayıt Sorunu yaşayanlara birazda olsa yardımcı olmuşumdur.

 

Güncel kanal listesi

Güncel kanal listesi yenifrekans.com web sitesinden ulaşabilirsiniz. Kanal taramasını Türksatın bir hizmeti olan şebeke tarama parametrelerini kullanarak da yapabilirsiniz. Bunun için uydu alıcısının kumandasındaki Menü tuşuna basınız. Kurulum veya ayarlar kısmında yer alan Tek kanal arama seçeneği çıkan Menüde uydu kısmını Türksat uyduları olarak seçilir.

Bu şekilde aramayı başlatabilirsiniz kanallar uydu alıcısına otomatik olarak eklenir.

Türkiye ve Batı kapsamı için
(Türksat 42.0 E)
Frekans 12379
Sembol, Oranı 27501
Polarizasyon Yatay (Horizontal)
Şebeke arama Açık

İlginizi Çekebilir

Türkiye ve Doğu kapsamı için
(Türksat 42.0 E)
Frekans 12422
Sembol, Oranı 30001
Polarizasyon Yatay (Horizontal)
Şebeke arama Açık